SKD3400550-HD Variable Frequency Drive COMMANDER SK 5.5kW 3-ф/380
sku: SKD3400550-HD
Клікніть для збільшення
Control Techniques
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: COMMANDER SK
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 13 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Control Techniques
Series COMMANDER SK
sku SKD3400550-HD
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 13 A
Maximum output frequency 550 Hz
Product weight - kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 335 mm
Width 115 mm
Depth 198 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive COMMANDER SK 5.5kW 3-ф/380 ( SKD3400550-HD )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR SKD3400550-HD GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive COMMANDER SK 5.5kW 3-ф/380 ( SKD3400550-HD ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SKD3400550-HD, series COMMANDER SK from manufacturer Control Techniques . Buy SKD3400550HD and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SKD3400550-HD only high quality at affordable prices. Guarantee. SKD3400550-HD