MD2R-75T-ND Variable Frequency Drive POWERDRIVE MD2R 75.0kW 3-ф/380
sku: MD2R-75T-ND
Клікніть для збільшення
Control Techniques
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: POWERDRIVE MD2R
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 141 A
IP protection level: 21
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Control Techniques
Series POWERDRIVE MD2R
sku MD2R-75T-ND
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 141 A
Maximum output frequency 590 Hz
Product weight 350 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 2100 mm
Width 600 mm
Depth 600 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR MD2R-75T-ND GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive POWERDRIVE MD2R 75.0kW 3-ф/380 ( MD2R-75T-ND ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MD2R-75T-ND, series POWERDRIVE MD2R from manufacturer Control Techniques . Buy MD2R75TND and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MD2R-75T-ND only high quality at affordable prices. Guarantee. MD2R-75T-ND