F300-08401550A10 Variable Frequency Drive POWERDRIVE F300 75.0kW 3-ф/380
sku: F300-08401550A10
Series: POWERDRIVE F300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 115 A
Series POWERDRIVE F300
sku F300-08401550A10
Main Power 75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 115 A
Maximum output frequency 550 Hz
Product weight 10 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 803 mm
Width 310 mm
Depth 290 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR F300-08401550A10 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive POWERDRIVE F300 75.0kW 3-ф/380 ( F300-08401550A10 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for F300-08401550A10, series POWERDRIVE F300 from manufacturer Control Techniques . Buy F30008401550A10 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy F300-08401550A10 only high quality at affordable prices. Guarantee. F300-08401550A10