Calpeda1620 Surface pump Calpeda NGX 2
sku: Calpeda1620
Reference price
25 424 UAH
Manufacturer: Calpeda
Voltage: 220/380 V
Pump type: Surface pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| sku | Calpeda1620 |
| Series | Calpeda |
| Manufacturer | Calpeda |
| Voltage | 220/380 V |
| Power | 0,45 kW |
| Mass | 7,5 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Height | 176 mm |
| Width | 161 mm |
| Depth | 362 mm |
| Pump type | Surface pump |
Documentation. Surface pump Calpeda NGX 2 ( Calpeda1620 )
This page contains information about
Surface pump Calpeda NGX 2 ( Calpeda1620 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Calpeda1620, series Calpeda from manufacturer Calpeda
.
Buy Calpeda1620
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Calpeda1620 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Calpeda1620