ACS580-01-105A-4 Variable Frequency Drive ACS580 55.0kW 3-ф/380
sku: ACS580-01-105A-4
Клікніть для збільшення
ABB
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACS580
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 105 A
IP protection level: 21
Series ACS580
sku ACS580-01-105A-4
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 105 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 40 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 726 mm
Width 252 mm
Depth 369 mm
Braking module No
Inbuilt PLC No
Built-in regulator ПИД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive ACS580 55.0kW 3-ф/380 ( ACS580-01-105A-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS580-01-105A-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS580 55.0kW 3-ф/380 ( ACS580-01-105A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS580-01-105A-4, series ACS580 from manufacturer ABB . Buy ACS58001105A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS580-01-105A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS580-01-105A-4