ACS580-01-061A-4 Variable Frequency Drive ACS580 30.0kW 3-ф/380
sku: ACS580-01-061A-4
Series: ACS580
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 61 A
IP protection level: 21
Series ACS580
sku ACS580-01-061A-4
Main Power 30 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 61 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 23 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 726 mm
Width 203 mm
Depth 283 mm
Braking module No
Inbuilt PLC No
Built-in regulator ПИД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive ACS580 30.0kW 3-ф/380 ( ACS580-01-061A-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS580-01-061A-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS580 30.0kW 3-ф/380 ( ACS580-01-061A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS580-01-061A-4, series ACS580 from manufacturer ABB . Buy ACS58001061A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS580-01-061A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS580-01-061A-4