ACS355-03E-09A8-2-B063 Variable Frequency Drive ACS355 2.2kW 3-ф/220
sku: ACS355-03E-09A8-2-B063
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACS355
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 9.8 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | ABB |
| Series | ACS355 |
| sku | ACS355-03E-09A8-2-B063 |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 9.8 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 436 mm |
| Width | 246 mm |
| Depth | 277 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive ACS355 2.2kW 3-ф/220 ( ACS355-03E-09A8-2-B063 )
SIMILAR ACS355-03E-09A8-2-B063 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 9.6 | 11 | 11 | 10 | 10 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ACS355 2.2kW 3-ф/220 ( ACS355-03E-09A8-2-B063 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ACS355-03E-09A8-2-B063, series ACS355 from manufacturer ABB
.
Buy ACS35503E09A82B063
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ACS355-03E-09A8-2-B063 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ACS355-03E-09A8-2-B063