VI20-101S-FE HMI Veichi VI20 Size 10.1in
Є в наявності
sku: VI20-101S-FE
Клікніть для збільшення
Veichi
Є в наявності
brand: Veichi
Series: VI20
Panel type: графическая
Diagonal: 10.1 inch
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Veichi
Series VI20
sku VI20-101S-FE
Replacement (If discontinued) No
Panel type графическая
Matrix type TFT LCD
Diagonal 10.1 inch
Chroma 24bit
Width 1024 mm
Height 600 mm
number of ports 3
Interface RS232/485/422, RS232
Protocol Modbus RTU/TCP
USB port USB Slave/Host 2.0
Additional CPU: 600MHz ARM Cortex-A8, Memory: 128MB Flash+128MB DDR3, Ethernet 10M/100M, LED backlight, DC24V (9-28V)
Color rendering Black
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Product Reviews
1
Олег, інженер АСУТП
На виробництво потрібна була нова панель для керування пакувальною лінією. Взяли Veichi VI20-101S-FE. Діагональ 10.1 дюйма з роздільною здатністю 1024x600 вистачає. Модбас по 485 і езернет є, що для наших контролерів якраз. Процесор Cortex-A8 на 600МГц і 128МБ пам'яті — панелька не тупить, все відгукується швидко. Підключили до контролера без проблем. Весь функціонал, що треба, працює. Як завжди, Veichi пропонує нормальний варіант без переплати.
SIMILAR VI20-101S-FE GOODS
Characteristics
brandWeintekKincoKincoKincoKinco
SeriescMTXMT4x00MT4x00MT4x00MT4x00
Panel typeStandard HMIграфическаяграфическаяграфическаяграфическая
Diagonal, inch10.110.110.110.110.1
This page contains information about HMI Veichi VI20 Size 10.1in ( VI20-101S-FE ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VI20-101S-FE, series VI20 from manufacturer Veichi . Buy VI20101SFE and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VI20-101S-FE only high quality at affordable prices. Guarantee. VI20-101S-FE