SI23-T3-200G-A PV gibrid Variable frequency drives SI23 200.0 kW 3x380
sku: SI23-T3-200G-A
Є в наявності
362 364 UAH
brand: Veichi
Series: SI23
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 380 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 1
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- About Series
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Veichi |
| Series | SI23 |
| sku | SI23-T3-200G-A |
| Main Power | 200.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 380 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Height | 940 mm |
| Width | 360 mm |
| Depth | 480 mm |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
Documentation. PV gibrid Variable frequency drives SI23 200.0 kW 3x380 ( SI23-T3-200G-A )
-
si23-solar-pump-inverter-manual-detailed-v1.0.pdf (9.16 MB)
-
ce-lvd-of-si23-solar-pump-inverter-t1-t2-t3.pdf (245.67 KB)
-
si23-solar-pump-v1-en.pdf (9.16 MB)
-
ce-emc-of-si23-solar-pump-inverter-ss2-d1-d3-d5-t3.pdf (1.43 MB)
-
solar-water-pump-inverter-catalog.pdf (6.80 MB)
-
ce-lvd-of-si23-solar-pump-inverter-ss2-d1-d3-d5-t3.pdf (1.43 MB)
-
si23-solar-pump-vfd-manual-simplified-v1.0.pdf (3.44 MB)
Product Reviews
1
�
Олег К.
Взяли цей частотник Veichi SI23-T3 на 200 кВт для великої насосної станції на поливі. Треба було запитати потужний насос напряму від сонця, бо до мережі підключатися дорого. Цей сонячний інвертор працює як годинник. Особливо порадував діапазон MPPT 350-780В, що дозволило гнучко зібрати масив панелей. Заявлені 3 фази, 380-440В видає стабільно. Приємно, що Veichi пропонує таке надійне обладнання, вже працюємо з їхньою технікою не перший рік і завжди все добре. Підтримка у них теж на рівні, якщо що.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR SI23-T3-200G-A GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
PV gibrid Variable frequency drives SI23 200.0 kW 3x380 ( SI23-T3-200G-A )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SI23-T3-200G-A, series SI23 from manufacturer Veichi
.
Buy SI23T3200GA
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SI23-T3-200G-A only high quality at affordable prices. Guarantee.
SI23-T3-200G-A