SD710-7R6A Economic servo drive 1.5kW, 220V single/three-phase, 7.6A rated/22.8A peak current, Pulse type
Є в наявності
sku: SD710-7R6A
Клікніть для збільшення
Veichi
Є в наявності
Brand: Veichi
Series: SD710
Power: 1.5 kW
servo_type: servoset
  • Documentation
  • Reviews (1)
Brand Veichi
Series SD710
sku SD710-7R6A
Power 1.5 kW
Current 7.60 A
Number of phases/input voltage 1-ф/220В V
Encoder resolution 17/23-bit
Structure Pulse type
Dimensions V
servo_type servoset
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Documentation. Economic servo drive 1.5kW, 220V single/three-phase, 7.6A rated/22.8A peak current, Pulse type ( SD710-7R6A )
Product Reviews
1
Ігор, власник майстерні
Взяв собі цей сервопривід Veichi SD710 на 1.5 кВт для оновлення одного фрезерного ЧПУ верстата. До того стояв старий привід, вже нікуди. Цей серво - зовсім інша справа. На 220В працює без проблем, що мені важливо. Керування імпульсне, як і треба було. Головне - точність, з цим 17/23-бітним енкодером вісь тримає дуже добре, навіть при швидкій зміні напрямку. Обробка пішла набагато чистіше. Для своєї ціни (а Veichi добре балансує якість і вартість) це крутий варіант. Вже другий рік працює без нарікань)
This page contains information about Economic servo drive 1.5kW, 220V single/three-phase, 7.6A rated/22.8A peak current, Pulse type ( SD710-7R6A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SD710-7R6A, series SD710 from manufacturer Veichi . Buy SD7107R6A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SD710-7R6A only high quality at affordable prices. Guarantee. SD710-7R6A