SD710-3R3A Economic servo drive 0.75kW, 220V single-phase, 3.3A rated/11.6A peak current, Pulse type
Є в наявності
sku: SD710-3R3A
Клікніть для збільшення
Veichi
Є в наявності
Brand: Veichi
Series: SD710
Power: 0.8 kW
servo_type: servoset
  • Documentation
  • Reviews (2)
Brand Veichi
Series SD710
sku SD710-3R3A
Power 0.8 kW
Current 3.30 A
Number of phases/input voltage 1-ф/220В V
Encoder resolution 17/23-bit
Structure Pulse type
Dimensions A
servo_type servoset
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Documentation. Economic servo drive 0.75kW, 220V single-phase, 3.3A rated/11.6A peak current, Pulse type ( SD710-3R3A )
Product Reviews
2
Сергій П.
Олег К.
This page contains information about Economic servo drive 0.75kW, 220V single-phase, 3.3A rated/11.6A peak current, Pulse type ( SD710-3R3A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SD710-3R3A, series SD710 from manufacturer Veichi . Buy SD7103R3A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SD710-3R3A only high quality at affordable prices. Guarantee. SD710-3R3A