SD600A-T2-1R0-N SD600 Series Curvature 1 kW
sku: SD600A-T2-1R0-N
Є в наявності
62 638 UAH
Brand: Veichi
Series: SD600
Power: 1.0 kW
servo_type: servoset
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Veichi |
| Series | SD600 |
| sku | SD600A-T2-1R0-N |
| Power | 1.0 kW |
| Current | 6.30 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 9 |
| AI | 2 |
| DO | 6 |
| AO | 0 |
| Encoder resolution | 2500 имп/об |
| Structure | RS-485, САNopen |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 189.5+75х90х165 |
| Programming | VeichiSoft |
| servomotor | SMM08-2T1R0-U1NL5,SMM13-2U1R0-U1NH5,SMM13-2L1R0-U1NH5,SMM13-2U1R3-U1NH5,SMM11-2S1R2-U1NH,,SMM11-2T1R2-U1NH |
| revs | 3000/2500/1000 |
| servo_type | servoset |
Documentation. SD600 Series Curvature 1 kW ( SD600A-T2-1R0-N )
Product Reviews
1
�
Сергій К.
Купував сервопривід Veichi SD600A на 1кВт для оновлення свого ЧПУ-фрезера. Що сказати, це небо і земля порівняно зі старим. Підключив його на 3 фази 220В, все працює як годинник. Оберти 3000 тримає впевнено, енкодер на 2500 імпульсів дає дуже класну точність, на обробці це одразу видно. Особливо сподобався вбудований гальмівний резистор, не треба морочитись з окремим монтажем. Компактний, в шафу вліз без проблем. Програмка VeichiSoft зрозуміла, швидко налаштував. За такі гроші краще не знайти, як на мене
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
SD600 Series Curvature 1 kW ( SD600A-T2-1R0-N )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SD600A-T2-1R0-N, series SD600 from manufacturer Veichi
.
Buy SD600AT21R0N
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SD600A-T2-1R0-N only high quality at affordable prices. Guarantee.
SD600A-T2-1R0-N