AC330-S2-R75G-B Variable Frequency Drive AC330 0.7kW 1-ф/220
sku: AC330-S2-R75G-B
Series: AC330
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 4 A
Series AC330
sku AC330-S2-R75G-B
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
In Second Power mode 1.5 kW
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 / 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4 A
Rated current for the second power 7 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 200 mm
Width 76 mm
Depth 155 mm
Video Thumbnail
Documentation. Variable Frequency Drive AC330 0.7kW 1-ф/220 ( AC330-S2-R75G-B )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC330-S2-R75G-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC330 0.7kW 1-ф/220 ( AC330-S2-R75G-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC330-S2-R75G-B, series AC330 from manufacturer Veichi . Buy AC330S2R75GB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC330-S2-R75G-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC330-S2-R75G-B