AC300-T3-2R2G/004P-B AC300 frequency converter |2.2kW / 4 kW 3F / 380
sku: AC300-T3-2R2G/004P-B
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 6 A
Series AC300
sku AC300-T3-2R2G/004P-B
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
In Second Power mode 4.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 6 A
Rated current for the second power 10.00 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 200 mm
Width 76 mm
Depth 155 mm
Braking module Available
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC300-T3-2R2G/004P-B GOODS
Remote Control00000
This page contains information about AC300 frequency converter |2.2kW / 4 kW 3F / 380 ( AC300-T3-2R2G/004P-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC300-T3-2R2G/004P-B, series AC300 from manufacturer Veichi . Buy AC300T32R2G/004PB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC300-T3-2R2G/004P-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC300-T3-2R2G/004P-B