AC300-T3-075G/090P AC300 frequency converter |75kW / 90 kW 3F / 380
sku: AC300-T3-075G/090P
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 150 A
Series AC300
sku AC300-T3-075G/090P
Main Power 75 kW variable frequency drives
In Second Power mode 90.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 150 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 570 mm
Width 240 mm
Depth 340 mm
Braking module Option
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC300-T3-075G/090P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about AC300 frequency converter |75kW / 90 kW 3F / 380 ( AC300-T3-075G/090P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC300-T3-075G/090P, series AC300 from manufacturer Veichi . Buy AC300T3075G/090P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC300-T3-075G/090P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC300-T3-075G/090P