DX500-4T0150G/4T0185P Variable Frequency Drive DX500 15.0kW 3-ф/380
sku: DX500-4T0150G/4T0185P
Клікніть для збільшення
Simphoenix
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Simphoenix
Series: DX500
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 33 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Simphoenix
Series DX500
sku DX500-4T0150G/4T0185P
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 33 A
Maximum output frequency 2000 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 305 mm
Width 180 mm
Depth 188 mm
Braking module Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 7
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR DX500-4T0150G/4T0185P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive DX500 15.0kW 3-ф/380 ( DX500-4T0150G/4T0185P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for DX500-4T0150G/4T0185P, series DX500 from manufacturer Simphoenix . Buy DX5004T0150G/4T0185P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy DX500-4T0150G/4T0185P only high quality at affordable prices. Guarantee. DX500-4T0150G/4T0185P