DX500-4T0110G/4T0150P Variable Frequency Drive DX500 11.0kW 3-ф/380
sku: DX500-4T0110G/4T0150P
Series: DX500
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 25 A
Series DX500
sku DX500-4T0110G/4T0150P
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 25 A
Maximum output frequency 2000 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 275 mm
Width 160 mm
Depth 179 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR DX500-4T0110G/4T0150P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive DX500 11.0kW 3-ф/380 ( DX500-4T0110G/4T0150P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for DX500-4T0110G/4T0150P, series DX500 from manufacturer Simphoenix . Buy DX5004T0110G/4T0150P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy DX500-4T0110G/4T0150P only high quality at affordable prices. Guarantee. DX500-4T0110G/4T0150P