DX500-4T0022G/4T0030P Variable Frequency Drive DX500 2.2kW 3-ф/380
sku: DX500-4T0022G/4T0030P
Series: DX500
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.5 A
Series DX500
sku DX500-4T0022G/4T0030P
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 5.5 A
Maximum output frequency 2000 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 162 mm
Width 97 mm
Depth 130 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR DX500-4T0022G/4T0030P GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive DX500 2.2kW 3-ф/380 ( DX500-4T0022G/4T0030P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for DX500-4T0022G/4T0030P, series DX500 from manufacturer Simphoenix . Buy DX5004T0022G/4T0030P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy DX500-4T0022G/4T0030P only high quality at affordable prices. Guarantee. DX500-4T0022G/4T0030P