FR-F820-01870-SLD Variable Frequency Drive FR-F800 55.0kW 3-ф/380
sku: FR-F820-01870-SLD
Series: FR-F800
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 187 A
Series FR-F800
sku FR-F820-01870-SLD
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 187 A
Maximum output frequency 590 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 550 mm
Width 435 mm
Depth 250 mm
Documentation. Variable Frequency Drive FR-F800 55.0kW 3-ф/380 ( FR-F820-01870-SLD )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-F820-01870-SLD GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-F800 55.0kW 3-ф/380 ( FR-F820-01870-SLD ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-F820-01870-SLD, series FR-F800 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRF82001870SLD and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-F820-01870-SLD only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-F820-01870-SLD