FR-A870-00550-E2 Variable Frequency Drive FR-A870 45.0kW 3-ф/690
sku: FR-A870-00550-E2
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A870
Supply input: 3-ф/690 V
Сurrent: 55 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Mitsubishi Electric |
| Series | FR-A870 |
| sku | FR-A870-00550-E2 |
| Main Power | 45.0 kW |
| Supply input | 3-ф/690 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 55 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 251 mm |
| Width | 753 mm |
| Depth | 410 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
SIMILAR FR-A870-00550-E2 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Schneider Electric | Veichi |
| Series | FC-101 | VFD-CP2000 | GD27 | Altivar 610 | AC310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 90 | 91 | 92 | 0 | 90 |
| IP protection level | IP | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive FR-A870 45.0kW 3-ф/690 ( FR-A870-00550-E2 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for FR-A870-00550-E2, series FR-A870 from manufacturer Mitsubishi Electric
.
Buy FRA87000550E2
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
FR-A870-00550-E2 only high quality at affordable prices. Guarantee.
FR-A870-00550-E2