FR-A840-00380-SLD Variable Frequency Drive FR-A800 18.5kW 3-ф/380
sku: FR-A840-00380-SLD
Клікніть для збільшення
Mitsubishi Electric
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A800
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Mitsubishi Electric
Series FR-A800
sku FR-A840-00380-SLD
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 38 A
Maximum output frequency 590 Hz
Product weight 8 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 300 mm
Width 220 mm
Depth 190 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A840-00380-SLD GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10Altivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A800 18.5kW 3-ф/380 ( FR-A840-00380-SLD ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A840-00380-SLD, series FR-A800 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA84000380SLD and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A840-00380-SLD only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A840-00380-SLD