FR-A840-00126 Variable Frequency Drive FR-A840 5.5kW 3-ф/380
sku: FR-A840-00126
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A840
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 12.6 A
IP protection level: IP
brand Mitsubishi Electric
Series FR-A840
sku FR-A840-00126
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 12.6 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 150 mm
Width 260 mm
Depth 140 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A840-00126 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A840 5.5kW 3-ф/380 ( FR-A840-00126 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A840-00126, series FR-A840 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA84000126 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A840-00126 only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A840-00126