GD10-0R7G-S2-B Variable Frequency Drive GD10 0.7kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: GD10-0R7G-S2-B
Клікніть для збільшення
INVT
Є в наявності
brand: INVT
Series: GD10
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 4.2 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand INVT
Series GD10
sku GD10-0R7G-S2-B
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4.2 A
Maximum output frequency 400 Hz
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder No
Maximum number of fixed speeds 16
Documentation. Variable Frequency Drive GD10 0.7kW 1-ф/220 ( GD10-0R7G-S2-B )
Product Reviews
1
Олександр
SIMILAR GD10-0R7G-S2-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELFR-DAltivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD10 0.7kW 1-ф/220 ( GD10-0R7G-S2-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD10-0R7G-S2-B, series GD10 from manufacturer INVT . Buy GD100R7GS2B and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD10-0R7G-S2-B only high quality at affordable prices. Guarantee. GD10-0R7G-S2-B