VFD370CP23A-21 Variable Frequency Drive СР2000 37.0kW 1-ф/220
sku: VFD370CP23A-21
brand: Delta Electronics
Series: СР2000
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 146 A
IP protection level: IP
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series СР2000
sku VFD370CP23A-21
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 146 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 614 mm
Width 280 mm
Depth 255 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD370CP23A-21 GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51GD10FR-DAltivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive СР2000 37.0kW 1-ф/220 ( VFD370CP23A-21 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD370CP23A-21, series СР2000 from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD370CP23A21 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD370CP23A-21 only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD370CP23A-21