M100-022-00075-HD Variable Frequency Drive UNIDRIVE M100 1.1kW 1-ф/220
sku: M100-022-00075-HD
Клікніть для збільшення
Control Techniques
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: UNIDRIVE M100
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 8 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Control Techniques
Series UNIDRIVE M100
sku M100-022-00075-HD
Main Power 1.1 kW
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 8 A
Maximum output frequency 550 Hz
Product weight 1 kg
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 205 mm
Width 75 mm
Depth 150 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator ПИ
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR M100-022-00075-HD GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive UNIDRIVE M100 1.1kW 1-ф/220 ( M100-022-00075-HD ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for M100-022-00075-HD, series UNIDRIVE M100 from manufacturer Control Techniques . Buy M10002200075HD and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy M100-022-00075-HD only high quality at affordable prices. Guarantee. M100-022-00075-HD