ACS580-01-017A-4 Variable Frequency Drive ACS580 7.5kW 3-ф/380
sku: ACS580-01-017A-4
Клікніть для збільшення
ABB
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACS580
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 17 A
IP protection level: 21
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand ABB
Series ACS580
sku ACS580-01-017A-4
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 17 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 8 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 394 mm
Width 125 mm
Depth 227 mm
Braking module No
Inbuilt PLC No
Built-in regulator ПИД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive ACS580 7.5kW 3-ф/380 ( ACS580-01-017A-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS580-01-017A-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS580 7.5kW 3-ф/380 ( ACS580-01-017A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS580-01-017A-4, series ACS580 from manufacturer ABB . Buy ACS58001017A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS580-01-017A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS580-01-017A-4