VHT-25K-100-H 25kW Hybrid Solar Inverter
Є в наявності
sku: VHT-25K-100-H
Power supply: 3x380
Power: 25.0 kW
Battery Voltage: 750 V
Max Charge Current: 100 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
Brand Veichi
Series VH
SKU VHT-25K-100-H
Type hybrid_inverter
Power 25.0 kW
Power supply 3x380
Battery Voltage 750 V
Battery Voltage Range 135-750 V
Max Charge Current 100 A
Charger Type MPPT
Nominal DC Voltage 620 V
Max DC Voltage 1000 V
MPPT Voltage Range 200-850 V
Output Voltage Range 3L/N/PE;220/380V;230/400V;240/415V V
Efficiency 98.8 %
Dimensions 800x620x300 mm
Weight 72.0 kg
AC Startup Voltage 135 V
Product Reviews
1
Олег С.
Поставив цей гібридник Veichi на 25 кВт для дому та невеликої майстерні. Це просто спасіння, коли світло вирубають. У нас мережа нестабільна, постійно стрибки, а він тримається молодцем. Підключили сонячні панелі, все працює як годинник. З акумами на 750 В справді можна не переживати. Корпус IP65, тож і на вулиці стоїть норм, не страшно ні дощ, ні пилюка. Ефективність 98.8% це серйозно, мені здається, рахунки за світло навіть менші стали. Забув про генератор. Класна штука)
SIMILAR VHT-25K-100-H GOODS
Max Charge Current, A140140303030
This page contains information about 25kW Hybrid Solar Inverter ( VHT-25K-100-H ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VHT-25K-100-H, series VH from manufacturer Veichi . Buy VHT25K100H and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VHT-25K-100-H only high quality at affordable prices. Guarantee. VHT-25K-100-H