AC300-T3-045G/055P AC300 frequency converter |45kW / 55kW 3F / 380
sku: AC300-T3-045G/055P
Клікніть для збільшення
Veichi
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Veichi
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 90 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Veichi
Series AC300
sku AC300-T3-045G/055P
Main Power 45 kW variable frequency drives
In Second Power mode 55.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 90 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 523 mm
Width 225 mm
Depth 290 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC300-T3-045G/055P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about AC300 frequency converter |45kW / 55kW 3F / 380 ( AC300-T3-045G/055P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC300-T3-045G/055P, series AC300 from manufacturer Veichi . Buy AC300T3045G/055P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC300-T3-045G/055P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC300-T3-045G/055P