AC300-T3-030G/037P AC300 frequency converter |30 kW / 37kW 3F / 380
sku: AC300-T3-030G/037P
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 60 A
Series AC300
sku AC300-T3-030G/037P
Main Power 30 kW variable frequency drives
In Second Power mode 37.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 60 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 430 mm
Width 172 mm
Depth 225 mm
Braking module Option
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC300-T3-030G/037P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about AC300 frequency converter |30 kW / 37kW 3F / 380 ( AC300-T3-030G/037P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC300-T3-030G/037P, series AC300 from manufacturer Veichi . Buy AC300T3030G/037P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC300-T3-030G/037P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC300-T3-030G/037P