AC300-T3-030G/037P AC300 frequency converter |30 kW / 37kW 3F / 380
sku: AC300-T3-030G/037P
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Veichi
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 60 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Veichi |
| Series | AC300 |
| sku | AC300-T3-030G/037P |
| Main Power | 30.0 kW |
| In Second Power mode | 37.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 60 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Option |
| Height | 430 mm |
| Width | 172 mm |
| Depth | 225 mm |
| Braking module | Option |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
SIMILAR AC300-T3-030G/037P GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
AC300 frequency converter |30 kW / 37kW 3F / 380 ( AC300-T3-030G/037P )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AC300-T3-030G/037P, series AC300 from manufacturer Veichi
.
Buy AC300T3030G/037P
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AC300-T3-030G/037P only high quality at affordable prices. Guarantee.
AC300-T3-030G/037P