6SE6440-2UC24-0CA1 Variable Frequency Drive MicroMaster 440 4.0kW 3-ф/220
sku: 6SE6440-2UC24-0CA1
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Siemens
Series: MicroMaster 440
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 17.5 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Siemens |
| Series | MicroMaster 440 |
| sku | 6SE6440-2UC24-0CA1 |
| Main Power | 4.0 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 17.5 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 245 mm |
| Width | 185 mm |
| Depth | 195 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive MicroMaster 440 4.0kW 3-ф/220 ( 6SE6440-2UC24-0CA1 )
SIMILAR 6SE6440-2UC24-0CA1 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | MS300 | GD27 | Altivar 310 | AC01 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 9 | 9 | 9.5 | 9.5 | 9.5 |
| IP protection level | 20 | IP | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive MicroMaster 440 4.0kW 3-ф/220 ( 6SE6440-2UC24-0CA1 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 6SE6440-2UC24-0CA1, series MicroMaster 440 from manufacturer Siemens
.
Buy 6SE64402UC240CA1
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
6SE6440-2UC24-0CA1 only high quality at affordable prices. Guarantee.
6SE6440-2UC24-0CA1