ATV71LD30N4Z Variable Frequency Drive Altivar 71Lift 30.0kW 3-ф/380
sku: ATV71LD30N4Z
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 71Lift
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 66 A
IP protection level:
brand Schneider Electric
Series Altivar 71Lift
sku ATV71LD30N4Z
Main Power 30 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 66 A
Quadratic control law U/f2 Available
Programmator VW3A8121
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ATV71LD30N4Z GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 71Lift 30.0kW 3-ф/380 ( ATV71LD30N4Z ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV71LD30N4Z, series Altivar 71Lift from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV71LD30N4Z and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV71LD30N4Z only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV71LD30N4Z