BAT-51.2V-100AH-RACK Lithium Battery Rosen (51.2 V, 5.12 kWh)
sku: BAT-51.2V-100AH-RACK
Є в наявності
96 000 UAH
Brand: Rosen
Type: LiFePO4
Nominal Capacity: 5.12 kW
Voltage: 51 V
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| Brand | Rosen |
| sku | BAT-51.2V-100AH-RACK |
| Type | LiFePO4 |
| Nominal Capacity | 5.12 kW |
| Voltage | 51V |
| Rated charge/discharge current | 100A |
| Max. charge/discharge current | 200A |
| BMS | BMS with CAN and RS485 |
| Weight | 87 kg |
| Size | 483x680x178 mm |
Product Reviews
1
�
Олег Кравченко
взяли такий акум для сонячної станції, яка у нас офіс підтримує. шукали саме LiFePO4, бо вони довговічніші, та з нормальною BMS. тут є CAN і RS485, що важливо для моніторингу. ємність 5.12 кВт·год вистачає на вечірній-нічний період. вага, звісно, відчутна — 87 кг, але він же для рекової стійки. по напрузі 51.2В теж все добре з нашим гібридником. зарядний струм 100А, а максимальний піковий 200А — це дуже ок. працює як годинник.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR BAT-51.2V-100AH-RACK GOODS
| Characteristics | ||
|---|---|---|
| Brand | Rosen | Rosen |
| Type | LiFePO4 | LiFePO4 |
| Nominal Capacity, kW | 10.24 | 10.24 |
| Voltage,V | 51 | 51 |
This page contains information about
Lithium Battery Rosen (51.2 V, 5.12 kWh) ( BAT-51.2V-100AH-RACK )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for BAT-51.2V-100AH-RACK, series from manufacturer Rosen
.
Buy BAT51.2V100AHRACK
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
BAT-51.2V-100AH-RACK only high quality at affordable prices. Guarantee.
BAT-51.2V-100AH-RACK