FR-A872-07150-E2 Variable Frequency Drive FR-A870 630.0kW 3-ф/690
sku: FR-A872-07150-E2
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A870
Supply input: 3-ф/690 V
Сurrent: 715 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Mitsubishi Electric |
| Series | FR-A870 |
| sku | FR-A872-07150-E2 |
| Main Power | 630.0 kW |
| Supply input | 3-ф/690 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 715 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 240 mm |
| Width | 1600 mm |
| Depth | 565 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
SIMILAR FR-A872-07150-E2 GOODS
| Characteristics | ||
|---|---|---|
| brand | INVT | INVT |
| Series | GD350 | GD350 |
| Supply input, V | 3x660 | 3x660 |
| Сurrent, A | 0 | 0 |
| IP protection level | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive FR-A870 630.0kW 3-ф/690 ( FR-A872-07150-E2 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for FR-A872-07150-E2, series FR-A870 from manufacturer Mitsubishi Electric
.
Buy FRA87207150E2
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
FR-A872-07150-E2 only high quality at affordable prices. Guarantee.
FR-A872-07150-E2