FR-A870-02860-E2 Variable Frequency Drive FR-A870 250.0kW 3-ф/690
sku: FR-A870-02860-E2
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Mitsubishi Electric
Series: FR-A870
Supply input: 3-ф/690 V
Сurrent: 286 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Mitsubishi Electric |
| Series | FR-A870 |
| sku | FR-A870-02860-E2 |
| Main Power | 250.0 kW |
| Supply input | 3-ф/690 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 286 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 380 mm |
| Width | 900 mm |
| Depth | 410 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
SIMILAR FR-A870-02860-E2 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Veichi | Danfoss | Danfoss |
| Series | FC-102 | GD27 | AC70 | FC-102 | VLT FC302 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 480 | 460 | 470 | 480 | 480 |
| IP protection level | IP | 00 | 20 | IP | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive FR-A870 250.0kW 3-ф/690 ( FR-A870-02860-E2 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for FR-A870-02860-E2, series FR-A870 from manufacturer Mitsubishi Electric
.
Buy FRA87002860E2
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
FR-A870-02860-E2 only high quality at affordable prices. Guarantee.
FR-A870-02860-E2