SV185IP5A-4NO Variable Frequency Drive iP5A 18.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SV185IP5A-4NO
brand: LS
Series: iP5A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 39 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (1)
brand LS
Series iP5A
sku SV185IP5A-4NO
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 39 A
Maximum output frequency 120 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Braking module Option
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel No
Basic programming panel SV-iS5
Product Reviews
1
Сергій К.
Ставили цей частотник LS iP5A на 18.5 кВт для оновлення вентиляційної системи на виробництві. Сам апарат 3х380В, видає теж 3х380. По роботі: векторне керування справляється добре, двигуни запускаються плавно. ПИД-регулятор налаштували досить швидко, тримає задані параметри стабільно. Маємо 8 дискретних входів та 2 аналогових, один з яких приймає 0-10В або 0(4)-20мА, це дуже зручно для підключення наших датчиків. По RS485 інтеграція з головним контролером пройшла без проблем. Захист IP20 для шафи норм. Максимальна частота 120 Гц – теж є запас. Надійний робочий варіант, задоволені що обрали.
SIMILAR SV185IP5A-4NO GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iP5A 18.5kW 3-ф/380 ( SV185IP5A-4NO ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV185IP5A-4NO, series iP5A from manufacturer LS . Buy SV185IP5A4NO and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV185IP5A-4NO only high quality at affordable prices. Guarantee. SV185IP5A-4NO