GD270-045-4 Variable Frequency Drive GD27 45.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: GD270-045-4
Series: GD27
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 92 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand INVT
Series GD27
sku GD270-045-4
Main Power 45 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 92 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 400 mm
Width 250 mm
Depth 228 mm
Inbuilt panel Available
Number/type of analog inputs AI1: 0(2)–10V / 0(4)–20mA; AI2: -10 – +10V
Documentation. Variable Frequency Drive GD27 45.0kW 3-ф/380 ( GD270-045-4 )
Product Reviews
1
Олег К.
брали цей INVT GD27 на 45кВт для одного компресора у цеху. машина 3-фазна, 380В, все як треба. сподобалось, що тут є векторний режим, бо для нашої задачі це важливо було – тримати момент при малих обертах. з Modbus RTU теж проблем не було, підключили до нашого ПЛК без зайвих танців. зручно, що панель керування вже вбудована, на початковому етапі налаштування це плюс. по габаритах він доволі компактний для такої потужності, вдало вписався в нашу шафу. фільтр ЕМС теж не зайвий. для бюджетної серії, якою INVT вважається, працює цілком норм)
SIMILAR GD270-045-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD27 45.0kW 3-ф/380 ( GD270-045-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD270-045-4, series GD27 from manufacturer INVT . Buy GD2700454 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD270-045-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. GD270-045-4