GD270-045-4 Variable Frequency Drive GD27 45.0kW 3-ф/380
sku: GD270-045-4
Є в наявності
68 919 UAH
brand: INVT
Series: GD27
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 92 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | INVT |
| Series | GD27 |
| sku | GD270-045-4 |
| Main Power | 45.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 92 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 400 mm |
| Width | 250 mm |
| Depth | 228 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Available |
| Number/type of analog inputs | AI1: 0(2)–10V / 0(4)–20mA; AI2: -10 – +10V |
Documentation. Variable Frequency Drive GD27 45.0kW 3-ф/380 ( GD270-045-4 )
Product Reviews
1
�
Олег К.
брали цей INVT GD27 на 45кВт для одного компресора у цеху. машина 3-фазна, 380В, все як треба. сподобалось, що тут є векторний режим, бо для нашої задачі це важливо було – тримати момент при малих обертах. з Modbus RTU теж проблем не було, підключили до нашого ПЛК без зайвих танців. зручно, що панель керування вже вбудована, на початковому етапі налаштування це плюс. по габаритах він доволі компактний для такої потужності, вдало вписався в нашу шафу. фільтр ЕМС теж не зайвий. для бюджетної серії, якою INVT вважається, працює цілком норм)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR GD270-045-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive GD27 45.0kW 3-ф/380 ( GD270-045-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for GD270-045-4, series GD27 from manufacturer INVT
.
Buy GD2700454
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
GD270-045-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
GD270-045-4