GD20-022G-4 Variable Frequency Drive GD20 22.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: GD20-022G-4
Клікніть для збільшення
INVT
Є в наявності
brand: INVT
Series: GD20
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 45.0 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand INVT
Series GD20
sku GD20-022G-4
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 45.0 A
Rated current for the second power 54.0 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 3.3 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 186 mm
Width 125 mm
Depth 164 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive GD20 22.0kW 3-ф/380 ( GD20-022G-4 )
Product Reviews
1
Сергій К., Інженер АСУТП
Шукали частотник на 22 кВт для конвеєра, щоб без зайвих заморочок. Взяли INVT GD20-022G-4. Ну, що сказати. Для своєї ціни варіант достойний. Сподобалось, що тут вже є вбудований ПЛК — це нам спростило схему, не треба городить окремий контролер для простих задач. Модбас теж працює без питань, підключили до нашої системи моніторингу. За розмірами він доволі компактний для такої потужності, 186х125х164 мм, тож в шафу вписався нормально. По керуванню двигуном: векторний режим без енкодера справляється з навантаженням. Пускали движок, працює рівно, без ривків. Поставили, налаштували, поки все ок)
SIMILAR GD20-022G-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELFR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD20 22.0kW 3-ф/380 ( GD20-022G-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD20-022G-4, series GD20 from manufacturer INVT . Buy GD20022G4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD20-022G-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. GD20-022G-4