ODP-24075-IN-I55 Variable Frequency Drive OPTIDRIVE PLUS 3GV 0.7kW 3-ф/380
sku: ODP-24075-IN-I55
Є в наявності
34 557 UAH
brand: Invertek
Series: OPTIDRIVE PLUS 3GV
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.2 A
IP protection level: 55
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (1)
| brand | Invertek |
| Series | OPTIDRIVE PLUS 3GV |
| sku | ODP-24075-IN-I55 |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 2.2 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP55 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 8 |
Product Reviews
1
�
Сергій К.
Взяли цей частотник Invertek OPTIDRIVE PLUS 3GV 0.7кВт для невеликого насоса на лінії охолодження. Що сподобалось: компактний, має IP55 — для цеху це важливо, бо волого. Одразу з вбудованим ЕМС-фільтром, тож не довелось морочитись з додатковими фільтрами. Є ПІД-регулятор, для підтримки тиску зручно. Підключили через RS485 до загальної системи, працює як годинник. Для 380В 0.7кВт відмінний варіант.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ODP-24075-IN-I55 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive OPTIDRIVE PLUS 3GV 0.7kW 3-ф/380 ( ODP-24075-IN-I55 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ODP-24075-IN-I55, series OPTIDRIVE PLUS 3GV from manufacturer Invertek
.
Buy ODP24075INI55
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ODP-24075-IN-I55 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ODP-24075-IN-I55