VFD040CP4EA-21 Variable Frequency Drive СР2000 4.0kW 3-ф/380
sku: VFD040CP4EA-21
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: СР2000
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 10.5 A
IP protection level: IP
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series СР2000
sku VFD040CP4EA-21
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 10.5 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 250 mm
Width 130 mm
Depth 170 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD040CP4EA-21 GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive СР2000 4.0kW 3-ф/380 ( VFD040CP4EA-21 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD040CP4EA-21, series СР2000 from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD040CP4EA21 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD040CP4EA-21 only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD040CP4EA-21