M600-074-01000-HD Variable Frequency Drive UNIDRIVE M600 45.0kW 3-ф/380
sku: M600-074-01000-HD
Клікніть для збільшення
Control Techniques
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: UNIDRIVE M600
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 100 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Control Techniques
Series UNIDRIVE M600
sku M600-074-01000-HD
Main Power 45 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 100 A
Maximum output frequency 550 Hz
Product weight 7 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 508 mm
Width 270 mm
Depth 280 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR M600-074-01000-HD GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive UNIDRIVE M600 45.0kW 3-ф/380 ( M600-074-01000-HD ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for M600-074-01000-HD, series UNIDRIVE M600 from manufacturer Control Techniques . Buy M60007401000HD and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy M600-074-01000-HD only high quality at affordable prices. Guarantee. M600-074-01000-HD