M400-084-01340-HD Variable Frequency Drive UNIDRIVE M400 55.0kW 3-ф/380
sku: M400-084-01340-HD
Клікніть для збільшення
Control Techniques
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: UNIDRIVE M400
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 134 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Control Techniques
Series UNIDRIVE M400
sku M400-084-01340-HD
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 134 A
Maximum output frequency 550 Hz
Product weight 50 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 753 mm
Width 310 mm
Depth 290 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR M400-084-01340-HD GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive UNIDRIVE M400 55.0kW 3-ф/380 ( M400-084-01340-HD ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for M400-084-01340-HD, series UNIDRIVE M400 from manufacturer Control Techniques . Buy M40008401340HD and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy M400-084-01340-HD only high quality at affordable prices. Guarantee. M400-084-01340-HD