M300-064-00350-ND Variable Frequency Drive UNIDRIVE M300 18.5kW 3-ф/380
sku: M300-064-00350-ND
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Control Techniques
Series: UNIDRIVE M300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| brand | Control Techniques |
| Series | UNIDRIVE M300 |
| sku | M300-064-00350-ND |
| Main Power | 18.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 38 A |
| Maximum output frequency | 550 Hz |
| Product weight | 14 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 389 mm |
| Width | 210 mm |
| Depth | 221 mm |
| Braking module | Option |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
SIMILAR M300-064-00350-ND GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive UNIDRIVE M300 18.5kW 3-ф/380 ( M300-064-00350-ND )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for M300-064-00350-ND, series UNIDRIVE M300 from manufacturer Control Techniques
.
Buy M30006400350ND
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
M300-064-00350-ND only high quality at affordable prices. Guarantee.
M300-064-00350-ND