F300-06400630A10 Variable Frequency Drive POWERDRIVE F300 30.0kW 3-ф/380
sku: F300-06400630A10
Series: POWERDRIVE F300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 63 A
Series POWERDRIVE F300
sku F300-06400630A10
Main Power 30 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 63 A
Maximum output frequency 550 Hz
Product weight 7 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 389 mm
Width 210 mm
Depth 227 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR F300-06400630A10 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive POWERDRIVE F300 30.0kW 3-ф/380 ( F300-06400630A10 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for F300-06400630A10, series POWERDRIVE F300 from manufacturer Control Techniques . Buy F30006400630A10 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy F300-06400630A10 only high quality at affordable prices. Guarantee. F300-06400630A10