AC300-T3-022G/030P-B AC300 frequency converter |22kW / 30 kW 3F / 380
sku: AC300-T3-022G/030P-B
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 45 A
Series AC300
sku AC300-T3-022G/030P-B
Main Power 22 kW variable frequency drives
In Second Power mode 30.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 45 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 360 mm
Width 140 mm
Depth 225 mm
Braking module Available
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC300-T3-022G/030P-B GOODS
Remote Control00000
This page contains information about AC300 frequency converter |22kW / 30 kW 3F / 380 ( AC300-T3-022G/030P-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC300-T3-022G/030P-B, series AC300 from manufacturer Veichi . Buy AC300T3022G/030PB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC300-T3-022G/030P-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC300-T3-022G/030P-B