AC300-T3-004G/5R5P-B AC300 frequency converter |4 kW / 5.5kW 3F / 380
sku: AC300-T3-004G/5R5P-B
Клікніть для збільшення
Veichi
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Veichi
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 10 A
IP protection level: 20
  • Characteristics
  • Reviews (0)
brand Veichi
Series AC300
sku AC300-T3-004G/5R5P-B
Main Power 4 kW variable frequency drives
In Second Power mode 5.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 10 A
Rated current for the second power 13.00 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 242 mm
Width 100 mm
Depth 155 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC300-T3-004G/5R5P-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about AC300 frequency converter |4 kW / 5.5kW 3F / 380 ( AC300-T3-004G/5R5P-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC300-T3-004G/5R5P-B, series AC300 from manufacturer Veichi . Buy AC300T3004G/5R5PB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC300-T3-004G/5R5P-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC300-T3-004G/5R5P-B