DX500-4T0220G/4T0300P Variable Frequency Drive DX500 22.0kW 3-ф/380
sku: DX500-4T0220G/4T0300P
Series: DX500
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 45 A
Series DX500
sku DX500-4T0220G/4T0300P
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 45 A
Maximum output frequency 2000 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 405 mm
Width 210 mm
Depth 211 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR DX500-4T0220G/4T0300P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive DX500 22.0kW 3-ф/380 ( DX500-4T0220G/4T0300P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for DX500-4T0220G/4T0300P, series DX500 from manufacturer Simphoenix . Buy DX5004T0220G/4T0300P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy DX500-4T0220G/4T0300P only high quality at affordable prices. Guarantee. DX500-4T0220G/4T0300P