LC1F150M7 Contactor Schneider, TeSys-F series, 150A 3P 220V
sku: LC1F150M7
Reference price
20 644 UAH
Brand: Schneider Electric
Series: TeSys-F
Rated current: 150 A
Load power: 75 kW
Number of poles: 3
Type of coil voltage (AC - variable; DC - constant): AC
Coil voltage: 220 V
Additional contacts: -
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| Brand | Schneider Electric |
| Series | TeSys-F |
| sku | LC1F150M7 |
| Rated current | 150 A |
| Load power | 75 kW |
| Number of poles | 3 |
| Type of coil voltage (AC - variable; DC - constant) | AC |
| Coil voltage | 220 V |
| Additional contacts | - |
This page contains information about
Contactor Schneider, TeSys-F series, 150A 3P 220V ( LC1F150M7 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for LC1F150M7, series TeSys F from manufacturer Schneider Electric
.
Buy LC1F150M7
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
LC1F150M7 only high quality at affordable prices. Guarantee.
LC1F150M7