LC1D95BD Schneider contactor, TeSys-D series, 95A 3P 24V 1NC+1NO
sku: LC1D95BD
Reference price
12 258 UAH
Brand: Schneider Electric
Series: TeSys-D
Rated current: 95 A
Load power: 45 kW
Number of poles: 3
Type of coil voltage (AC - variable; DC - constant): DC
Coil voltage: 24 V
Additional contacts: 1НЗ+1НО
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| Brand | Schneider Electric |
| Series | TeSys-D |
| sku | LC1D95BD |
| Rated current | 95 A |
| Load power | 45 kW |
| Number of poles | 3 |
| Type of coil voltage (AC - variable; DC - constant) | DC |
| Coil voltage | 24 V |
| Additional contacts | 1НЗ+1НО |
This page contains information about
Schneider contactor, TeSys-D series, 95A 3P 24V 1NC+1NO ( LC1D95BD )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for LC1D95BD, series TeSys D from manufacturer Schneider Electric
.
Buy LC1D95BD
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
LC1D95BD only high quality at affordable prices. Guarantee.
LC1D95BD