Venus-E Power Station 2.5kW 1-ph/220 LiFePO4 5120Wh
sku: Venus-E
Є в наявності
Ціна за запитом
Brand: Marstek
Series: Venus-E
Power supply: 1x220
Power: 2.5 kW
Battery Voltage: 51 V
Max Charge Current: 13 A
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| Brand | Marstek |
| Series | Venus-E |
| SKU | Venus-E |
| Type | hybrid_inverter |
| Power | 2.5 kW |
| Power supply | 1x220 |
| Battery Voltage | 51 V |
| Battery Voltage Range | 40-60 V |
| Max Charge Current | 13 A |
| Charger Type | LiFePO4 |
| MPPT Voltage Range | AC-coupled V |
| Efficiency | 93.5 % |
| Dimensions | 600x742x227 mm |
| Weight | 60.0 kg |
| AC Input Voltage Range | 187-253V V |
| Frequency Range | 50/60Hz Hz |
| Operating Temperature Range | -20~55 °C |
| Communication Interface | Wi-Fi/BT/RS485/LAN |
| IP | IPIP65 |
This page contains information about
Power Station 2.5kW 1-ph/220 LiFePO4 5120Wh ( Venus-E )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Venus-E, series Venus-E from manufacturer Marstek
.
Buy VenusE
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Venus-E only high quality at affordable prices. Guarantee.
Venus-E