GD270-110-4 Variable Frequency Drive GD27 110.0kW 3-ф/380
sku: GD270-110-4
Є в наявності
153 299 UAH
brand: INVT
Series: GD27
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 215 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | INVT |
| Series | GD27 |
| sku | GD270-110-4 |
| Main Power | 110.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 215 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 554 mm |
| Width | 338 mm |
| Depth | 338 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Available |
| Number/type of analog inputs | AI1: 0(2)–10V / 0(4)–20mA; AI2: -10 – +10V |
Documentation. Variable Frequency Drive GD27 110.0kW 3-ф/380 ( GD270-110-4 )
Product Reviews
1
�
Олег Д.
Запустили INVT GD27 на 110 кВт для нашого компресора. Працює стабільно, з навантаженням справляється. Має скалярне і векторне керування (без енкодера), що для нас важливо було. Можна гнучко налаштувати під потреби обладнання. Підключення через Modbus RTU пройшло без проблем, всі потрібні входи-виходи є: 6 дискретних, 2 аналогових виходів, 2 релейних. Вбудований фільтр EMC – одразу зняв питання з перешкодами. Зручно, що панель керування і потенціометр вже на борту, не треба лізти далеко в шафу щоб швидко щось глянути. Поки все норм, працюємо далі)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR GD270-110-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive GD27 110.0kW 3-ф/380 ( GD270-110-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for GD270-110-4, series GD27 from manufacturer INVT
.
Buy GD2701104
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
GD270-110-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
GD270-110-4